בחר את סוג המכירה והקטגוריה הטובים ביותר למוצר שלך באיביי

איביי מציעה מספר סוגי מכירה. מרבית הזמן, אתה תשתמש בסוג המכירה המסורתי, אך סוגי מכירות אחרים קיימים גם כן כמו – מכירה פרטית, ו"ההצעה הטובה ביותר" (Best offer). אחרי שתמכור באיביי זמן מסויים, יתכן ותמצא כי סוג אחד של מכירה מתאים לך יותר מסוג אחר.

מכירה רגילה

המכירה הרגילה יכולה לרוץ לאורך 1,3,5,7 או 10 ימים וכאשר המכירה מסתיימת, המציע הגבוה ביותר זוכה. המכירה מתחילה בהצעה מתחילה והקונה שייתן את הצעת הפתיחה שציינת כמחיר מינימום במכירה שלך יהפוך את המוצר שלך מאדום לירוק ומאותו הרגע המכירה של המוצר מחייבת.

ההצעה הטובה ביותר

אם שמת מוצר במחיר קבוע ולא במכירה פומבית רגילה, ניתן להכניס אפשרות שתדרבן את הקונים לתת הצעות עבור המוצר – Best offer. אפשרות זו נותנת לקונים את ההרגשה שיש סיכוי גבוה יותר לקנות את המוצר שכן ההצעה שיתנו תלויה בהם. כאשר מישהו מציע הצעה על אחד מהמוצרים שלך, איביי ישלחו לך מייל וישאלו האם אתה מקבל את ההצעה או דוחה אותה. ההחלטה היא בידיים שלך. ניתן בנוסף לתת הצעה נגדית.

מכירות פרטיות

מסתירות את שם המשתמש של המציע. בעבר המוכר יכול היה להחליט האם מכירה פומבית תהיה פרטית או לא. היום כל מכירה באיביי היא מכירה פומבית. למה זה השתנה? הסיבה המרכזית לכך היא שרמאים היו יוצרים קשר עם המציע הגבוה ביותר ומעמידים פנים שהם המוכרים. כך היה קורה שהקונים היו משלמים לא לאדם הנכון. בנוסף יש רצון לשמור על זהות המציע שקונה מוצרים. לעיתים סוחרים שונים לא רוצים שידעו מהם המוצרים אותם הם קנו ורוצים לשמור על פרטיות.

קטגוריה

מרבית המוכרים באיביי יגידו לך שהקטגוריה בה תשימו את המוצר אינה משמעותית מאחר ומרבית הקונים פשוט מכניסים את מילות המפתח לשורת החיפוש באיביי.

עם זאת, קונים פוטנציאלים יבחרו את הקטגוריה המתאימה ובדיוק באותו אופן כמו בקניות בקניון, ידפדפו עד שימצאו את המוצר שמתאים להם.

עם עשרות אלפי קטגוריות, מציאת הקטגוריה המתאימה למוצר באיביי יכולה להיות מרתיעה. צריך לבדוק את השוק לפני שמחליטים על הקטגוריה המתאימה לשים בה את המוצר. ניתן להעלות מכירה לשתי קטגוריות שונות, אך עליך לשלם כפול עבור אפשרות זו.

בכדי להחליט באיזה קטגוריה לשים את המוצר שים לב לפרטים הבאים:

• בדוק מוכרים אחרים שמכרו את אותו המוצר – בדוק היכן הצליחו אחרים למכור מוצר זה. הקלד את שם המוצר בשורת החיפוש ולחץ על האפשרות Completed listings, אפשרות זו תפתח בפניך את כל המוצרים שנמכרו או לא נמכרו ב- eBay ב-30 הימים האחרונים.

• בדוק מי מוכר ברגעים אלו את המוצר ואיפה – בדוק מכירות פעילות ובדוק כמה תנועה יש בהם, על ידי כניסה לדף המכירה ובדיקת מונה הצופים בתחתית הדף.